Konwencja Larpa
Front

LARP odbywa się w świecie Roma Invicta (ach, te oczywistości we wstępach) i, cóż, jest larpem. Oznacza to, że świat ów jest przeznaczony do grania, nie do prac doktorskich czy magisterskich. To prowadzi nas do pierwszego i najważniejszego i, jak dotąd, jedynego przykazania:

1. Nie egzaminujemy się z historii.
Teksty zawarte w Niezbędniku stanowią CAŁOŚĆ wiedzy jaka jest potrzebna przeciętnej postaci (średnio wykształconemu Rzymianinowi) do grania w larpie. Nie jest wymagana żadna wiedza poza tym. Oczywiście sprawy komplikują się trochę przy postaciach nieprzeciętnych, ale lista tekstów ich obowiązujących będzie również do znalezienia. Żeby podsumować zawiły wywód - nikt nie musi wiedzieć o tym ile było akweduktów doprowadzających wodę do Wiecznego Miasta, ile kosztowała ich budowa i jakie sztuczki z pochyleniem bądź średnicą rurki stosowały co poważniejsze rody aby odprowadzić jak najwięcej wody do swoich fontann. Możemy o tym rozmawiać konwersacyjnie, ale nie używamy takiej wiedzy do gnębienia graczy, którzy nigdy nie interesowali się Antykiem.

Gra odbywa się w świecie Roma Invicta dokładnie według jego geografii. Czyli wieś Czatachowa leży dokładnie tam gdzie leży, nie w Gaulii, czy Germanii. Jest ona obecnie częścią nowej prowincji Rzymu, Vistulii i leży dość blisko Castrum Vistulundum. Dokładniejsze informacje o miejscu gry znajdują się tutaj (kliknij) .

Gra odbywa się z użyciem mechaniki zbliżonej w pewnych aspektach do mechaniki gry terenowej Flamberg, ale różniącej się od niej na tyle, że należy przeczytać dział mechanika aby dowiedzieć się co i jak.

Organizatorzy to (jak na razie):
Piotr "Nurglitch" Smolański
Przemysław "Przem" Głomb
Piotr "Gawron" Gawron

Kontakt z organizatorami? Napisz do: piotr.smolanski małpa gmail.com, lub odezwij się na forum konwentu Flamberg

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License