Gaulia

Gaulia jako całość dzieli się na trzy części. Jedną z nich zamieszkują Belgowie, drugą Akwitanowie, a trzecią te plemiona, które we własnym języku noszą nazwę Celtów, w naszym Gallów.
Gajusz Juliusz Cezar

Podbój Gaulii był jedną z najwspanialszych kampanii niezrównanego wojska Imperium. Blisko milion zabitych Galów i drugie tyle uczynionych niewolnikami! 300 podbitych plemion, 800 zniszczonych miast! Tak odpłacił się Rzym za bycie zdobytym i zhańbionym setki lat temu. Zaprawdę niezrównanym dowódcą i wielkim Rzymianinem był Cezar! Tacy jak on i jak Bóg August już się nie rodzą.

Obecnie Gaulia jest jedną z najspokojniejszych i najlepiej zasymilowanych prowincji Imperium. Nieszczęśni Galowie w czasie podboju nie mieli żadnej wartej wspomnienia filozofii, zaś ich religia sprowadzała się do czczenia duchów i zwierząt (głównie dzików), oraz kilku podebranych Grekom i Rzymianom bogów (Merkury czczony jako Teutates). Stąd szybkie i ochocze przyjęcie przez Gaulów cywilizacji, filozofii i religii Rzymu i ich wielki awans cywilizacyjny. Rzym rozpoczął niedawno program tępienia odrażającej religii druidycznej która psuje młodym Galom umysły nakłaniając ich do obrzydliwych rytuałów składania ofiar z ludzi. Poza konfliktem z Druidami Gaulia jest jednak spokojna i zadowolona.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License